Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat naszych kolagenowych suplementów do picia. Przeczytasz o składnikach, dowiesz się jak działają i jak je stosować. Rozwiejesz swoje wątpliwości na temat suplementacji kolagenu i innych składników, które znajdziesz w produktach CollagenMix.

Co to jest kolagen?
Kolagen to główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. 

Więcej o kolagenie przeczytasz <TUTAJ>

Czym są produkty Collagen Mix?
Produkty Collagen Mix to kompleksowe funkcjonalne suplementy diety. 
Collagen Mix Beauty i Collagen Mix for Men w naturalny sposób wspierają jędrność i elastyczność skóry. Przy regularnym stosowaniu skóra wygląda młodziej i staje się bardziej napięta. Dodatkowo wzmacniają włosy i paznokcie, oraz uzupełniają niedobory witamin.
Collagen Mix Active głównie wspiera funkcjonowanie stawów. Został przygotowany dla osób aktywnych, sportowców, a także osób starszych i uskarżających się na bóle stawów.

Co wchodzi w skład Collagen Mix?
Skład Collagen Mix Beauty i Collagen Mix for Men to specjalnie opracowana mieszanka następujących składników: hydrolizowany kolagenu I i III typu, kwas hialuronowy, biotyna, witamina C, miedź, krzem, aminokwasy i zestaw witamin. Wszystko to razem przyczynia się do poprawy elastyczności skóry, wzmacnia włosy i paznokcie.
W skład Collagen Mix Active wchodzą: hydrolizowany kolagenu II typu, MSM, glukozamina, chondroityna, L-karnityna, witaminy C, D3 i B12. 
Skład został opracowany tak by jak najlepiej wspierać funkcjonowanie stawów osób aktywnych, sportowców i osób starszych uskarżających się na bóle stawów.
Więcej o składzie naszych produktów przeczytasz <TUTAJ> i <TUTAJ>

Dlaczego potrzebuję suplementacji? 
Czy nie dostarczam organizmowi wystarczającej ilości kolagenu w zwykłej diecie? 
Nasz organizm wytwarza kolagen. Jednak wraz z wiekiem (począwszy od ok. 25 roku życia) ilość produkowanego przez organizm człowieka kolagenu znacząco się zmniejsza, co powoduje, że skóra staje się coraz mniej elastyczna i zaczyna się marszczyć. Stosowanie Collagen Mix Beauty ma na celu uzupełnienie postępujących braków kolagenu w organizmie oraz pobudzenie jego naturalnej produkcji. Cząsteczki kolagen zawarte w produktach spożywczych mają zwykle zbyt duży rozmiar i masę, by organizm mógł je przyswoić. Dlatego bardzo niewiele kolagenu pochodzącego z żywności jest w stanie dotrzeć do krwiobiegu. Kolagen zawarty w naszych produktach w postaci peptydów ‘Pure Peptide’ o znacznie mniejszej masie cząsteczkowej jest dużo łatwiej przyswajany oraz skuteczniej wykorzystywany przez organizm.

Dlaczego wybrać kolagen do picia, a nie np. tabletki lub kosmetyki?
Aby dostarczyć organizmowi aż 10 000 mg kolagenu, trzeba by wziąć dużą ilość tabletek, co nie byłoby ani przyjemne, ani praktyczne. Większość produktów kolagenowych ma niezbyt przyjemny smak, czego nie można powiedzieć o naszych preparatach o delikatnym owocowym smaku i aromacie. Produkty kosmetyczne działają powierzchniowo i mogą powodować efekty jedynie w miejscu użycia, dlatego mogą być doskonałym uzupełnieniem dla Collagen Mix Beauty. Do tego płynny kolagen do picia jest łatwo przyswajalny w przewodzie pokarmowym i szybko transportowany poprzez krwiobieg do poszczególnych tkanek.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania Collagen Mix?
To zależy od indywidualnych uwarunkowań. U większości osób widoczne efekty można dostrzec po ok. 4 tygodniach stosowania Collagen Mix. Wtedy zmniejsza się suchość skóry. Staje się ona bardziej elastyczna i jakby napięta. Nieco zmienia się jej tekstura. Po ok. 7-8 tygodniach skóra wydaje się gładsza i pełniejsza, zmarszczki stają się mniejsze i bardziej wygładzone. Aby uzyskać najlepsze efekty, polecamy stosowanie Collagen Mix Beauty przez co najmniej 10-14 tygodni przynajmniej dwa razy w roku.

Czy wypity kolagen naprawdę dociera do skóry i stawów?
Tak. Hydrolizowany kolagen w formule Pure Peptide® w połączeniu z pozostałymi składnikami produktów Collagen Mix jest łatwo wchłaniany poprzez układ pokarmowy, a następnie poprzez krwiobieg dociera do komórek skóry i stawów. Wzrost zawartości kolagenu w tkankach można zauważyć już po 6 godzinach od jego spożycia. Widoczne efekty stosowania preparatów powinny być widoczne po kilku tygodniach.

O jakiej porze najlepiej przyjmować Collagen Mix?
Najlepiej stosować pół godziny przed snem. Alternatywnie możesz wypić swoją dzienną dawkę rano przed pierwszym posiłkiem.

Kiedy powinnam zacząć stosować Collagen Mix Beauty? Czy powinnam go używać nawet jeżeli nie mam zmarszczek?
Stosowanie naszych preparatów można zacząć w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, że nasz organizm zmniejsza produkcję naturalnego kolagenu już od około 25 roku życia. Wtedy właśnie należałoby zacząć suplementację, aby zachować naturalny i młody wygląd skóry.

Co się stanie gdy przestanę stosować Collagen Mix Beauty?
Najlepsze efekty przynosi regularne i długofalowe działanie. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​jeśli przerwiesz stosowanie na kilka tygodni lub nawet miesięcy, nie będzie znacznego regresu. Jednak jeśli przerwa będzie zbyt długa, korzyści płynące ze stosowania Collagen Mix Beauty stopniowo zaczną zanikać, a skóra powróci do stanu sprzed kuracji. Aby osiągnąć i utrzymać pożądane efekty, należy stosować suplementację przynajmniej dwa razy w roku po ok 10-14 tygodni, a przerwy nie powinny być dłuższe niż 3 miesiące.

Jaki jest smak Collagen Mix?
Collagen Mix ma przyjemny, owocowy smak i aromat o naturalnym pochodzeniu.

Jakie są skutki uboczne stosowania produktów Collagen Mix?
Jeśli nie masz uczulenia na ryby morskie nie musisz obawiać się efektów ubocznych. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dawki dziennej, ponieważ nadmierne spożycie może powodować łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Czy produkty Collagen Mix są bezpieczne?
Każda partia produktów Collagen Mix została przetestowana laboratoryjnie co jest potwierdzone stosownym certyfikatem. Staramy się aby nasze produkty były maksymalnie bezpieczne.

Jaka jest zalecana dawka dzienna?
Collagen Mix Beauty: 25 ml, to aż 10 000 mg kolagenu.
Collagen Mix Active i Collagen Mix for Men: 15 ml.