• Czy kolagen w płynie jest skuteczny?

Czy kolagen w płynie przyjmowany doustnie jest skuteczny?

Badania potwierdzają, że podawany doustnie kolagen w płynnej postaci jest bardzo szybko wchłaniany przez przewód pokarmowy i przyswajany przez organizm.

Zwiększenie zawartości kolagenu w tkankach można zauważyć już po 6 godzinach od jego spożycia. Maksymalny poziom kolagenu występuje w skórze po 12, a w chrząstce stawowej po 48 godzinach od konsumpcji. Poziom kolagenu utrzymuje się przez ok. 48 godzin, a dalsze jego regularne podawanie pozwala na trwałe uzupełnienie niedoborów.

Systematyczne lub czasowe zażywanie płynnych preparatów kolagenowych, skutecznie usuwa zewnętrzne oznaki starzenia (zmarszczki, cellulit, wypadanie włosów), a także odmładza komórki innych organów by nie powiedzieć niemal całego organizmu człowieka. Najlepsze wyniki przynosi ok. 10-14 tygodniowa kuracja powtarzana przynajmniej 2 razy w roku.

Warto pamiętać, że procesy starzenia zaczynają się już około 25. roku życia. To właśnie wtedy organizm zmniejsza produkcję kolagenu. Im wcześniej uzupełnione zostaną jego niedobory, tym mniejsze powstaną szkody wywołane jego brakiem. Efekty odmładzające będą skuteczniejsze i bardziej widoczne. Dlatego jak najwcześniej należy myśleć o uzupełnieniu diety, by jak najdłużej zachować młodość, urodę i zdrowie stawów.

Kolagen wspiera też leczenie wielu schorzeń wieku dojrzałego takich jak bóle stawów i kręgosłupa, reumatyzm czy też dolegliwości związane z okresem menopauzy.

Istnieje kilka typów kolagenu. Typ III szczególnie ważny jest dla skóry i włosów. Typ I jest najpopularniejszym rodzajem kolagenu w naszym organizmie i znaleźć go można w bardzo wielu organach. Oba typy kolagenu zawierają preparaty Collagen Mix Beauty i Collagen Mix for Men, których głównym zadaniem jest oddziaływanie na skórę, włosy i paznokcie.

Kolagen typu II jest szczególnie istotny dla stawów. Taki kolagen jest składnikiem suplementu Collagen Mix Active, który szczególnie polecany jest sportowcom i osobom wykazującym zwiększoną aktywność oraz wszystkim uskarżającym się na bóle stawów.

 

Wybierz swój Collagen Mix