• Kiedy kończy się młodość?

Kolagen a starzenieKtoś mądry powiedział kiedyś, że młodość i starość to nie jest kwestia wieku, a cecha charakteru.

To prawda. Jednak z biologicznego punktu widzenia nasz organizm zaczyna się starzeć mniej więcej od momentu, gdy kończymy imprezę z okazji 25 urodzin (a czasami bywa to nawet wcześniej). To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, zauważasz pierwsze oznaki cellulitu, a niektórzy faceci zaczynają łysieć.

Wtedy wydaje Ci się to wręcz niemożliwe, ale tak jest, bo organizm zaczyna zmniejszać produkcję kolagenu, co powoduje pierwsze widoczne oznaki starzenia, a przecież kolagen to główny składnik tkanki łącznej. Znajdziemy go między innymi w ścięgnach, skórze, kościach, żyłach i tętnicach, rogówkach oczu, płucach, nerkach, sercu, a nawet w wątrobie. Problem więc nie dotyczy tylko skóry ale i innych naszych organów.

Produkcja kolagenu ustaje niemal całkowicie po sześćdziesiątym roku życia i wtedy oznaki starzenia są już bardzo widoczne. Braki kolagenu to także pojawiające się problemy ruchowe. Doskonale wiesz, że starsze osoby często uskarżają się na bóle stawów. Z wiekiem coraz trudniej przychodzi nam uprawianie sportu. Nawet zwykły jogging bywa problemem, a rankiem strzyka tu i tam.

Ubytki kolagenu są odczuwalne w zasadzie w całym organizmie. Skóra traci swą naturalną elastyczność, staje się coraz bardziej zwiotczała i obwisła, co niestety widać coraz bardziej z każdym rokiem naszego życia. Pojawiają się zmarszczki, rozstępy, cellulit, odciski i żylaki. Biust nie jest już tak jędrny i zaczyna opadać coraz niżej. Włosy tracą swą grubość i połysk. Spada odporność organizmu. Proces gojenia się ran i blizn wydłużać się. Pogorszeniu ulega stan stawów, mięśni, paznokci i kości. Konsekwencje braku kolagenu dotyczą praktycznie każdej funkcji organizmu. Śmiało można powiedzieć, że jego obecność jest bardzo istotna dla stanu naszego zdrowia, długości i jakości życia.

Jak sobie z tym radzić?

Procesów starzenia nie da się odwrócić, można natomiast znacząco je zwolnić i opóźnić ich efekty. Bardzo ważna jest właściwa dieta oraz ruch i zdrowy tryb życia. Kluczowe jest dostarczanie organizmowi składników, których z czasem brakuje mu coraz bardziej. Jednym z nich jest właśnie kolagen, którego suplementację powinno się rozpocząć jeszcze przed trzydziestką. Wraz z wiekiem zabieg ten staje się coraz istotniejszy zarówno dla naszego wyglądu jak i ogólnej kondycji organizmu.

Ważnym składnikiem dla skóry jest też kwas hialuronowy (zwany hialuronianem sodu). Z wiekiem jego ilość w organizmie także maleje co dodatkowo wpływa na starzenie się skóry. Jest on też ważnym składnikiem mazi stawowej.

Witamina C stymuluje wytwarzanie kolagenu przez organizm. Gdy jej poziom jest zbyt niski, proces regeneracji włókien kolagenowych zostaje zablokowany. Regularne dostarczanie witaminy C może nawet kilkukrotnie zwiększyć syntezę kolagenu.

Biotyna czyli witamina B7 (zwana także witaminą młodości) zapewnia prawidłowy stan skóry, paznokci i włosów, zapobiega siwieniu oraz łysieniu. Pomaga we wchłanianiu witaminy C i współdziała w przemianie aminokwasów i cukrów. Jest bardzo ważnym składnikiem diety osób cierpiących na cukrzycę.

beauty_men

Krzem ma wielkie znaczenie w procesie powstawania kolagenu. Wpływa na zachowanie prawidłowej budowy tkanki łącznej. Aktywnie przeciwdziała starzeniu się organizmu, polecany jest w profilaktyce osteoporozy i miażdżycy tętnic.

Miedź przyspiesza produkcję kolagenu, działa regenerująco oraz stymuluje wzrost naskórka, zwiększając elastyczność skóry i poprawia jej wygląd. Wygładza istniejące już zmarszczki, optymalizuje mikrokrążenie w naczyniach włosowatych skóry i korzystnie wpływa na stan włosów.

Wspomniane powyżej składniki znajdziesz w suplementach Collagen Mix Beauty i Collagen Mix for Men, które zostały skomponowane w taki sposób, by jak najbardziej wesprzeć organizm w walce z objawami starzenia. Znajdziesz w nich też szeroki wachlarz aminokwasów i witamin wspomagających pozytywny wpływ pozostałych składników oraz uzupełniając ich ewentualne niedobory w organizmie.

Pamiętaj!

Tylko regularne i długofalowe działanie może przynieść spodziewane efekty. Nasze preparaty można przyjmować w sposób ciągły nie przekraczając zalecanych dawek dziennych. Sugerujemy stosowanie przez okres co najmniej 10-14 tygodni przynajmniej dwa razy w roku.

 

Wybierz swój Collagen Mix

wybierz swój collagen mix