• Składniki MIX Beauty & for Men

Kolagen to wiodący składnik linii produktów Collagen Mix.

skladniki-2.jpg

Jest głównym budulcem tkanki łącznej. Znajduje się między innymi w ścięgnach, skórze, kościach, żyłach i tętnicach, rogówkach oczu, płucach, nerkach, sercu, wątrobie.

Kolagen w naszym organizmie produkowany jest na bieżąco, jednak już po dwudziestym piątym roku życia (!) proces ten zaczyna spowalniać, a po sześćdziesiątym roku ustaje niemal całkowicie! Dlatego tak ważna staje się jego suplementacja nawet przed jeszcze przed trzydziestką.

Gdy ubywa kolagenu, w zasadzie cały organizm odczuwa tego skutki. Skóra traci jędrność i elastyczność, staje się zwiotczała i obwisła. Pojawiają się zmarszczkirozstępycellulit i żylaki. Zmniejsza się odporność. Wydłuża się proces gojenia ran i blizn. Pogorszeniu ulega stan stawów, mięśni i kości.

Konsekwencji braku kolagenu jest znacznie więcej i dotyczą one praktycznie każdej funkcji organizmu. Śmiało można powiedzieć, że jego obecność jest bardzo istotna dla stanu naszego zdrowia, długości i jakości życia.

Suplementacja kolagenu między innymi:

 • spowalnia procesy starzenia się skóry
 • regeneruje i przywraca sprężystość skóry
 • wygładza zmarszczki
 • ujędrnia i nawilża skórę oraz poprawia jej pigmentację
 • zapobiega i likwiduję rozstępy
 • pomaga likwidować cellulit
 • ujędrnia biust
 • likwiduje zwiotczenia skóry
 • pomaga przy oparzeniach, odparzeniach, zasinieniach, odmrożeniach otarciach skóry oraz zaczątkach odleżyn
 • wspomaga leczenie odcisków
 • regeneruje i wzmacnia włosy i paznokcie
 • stymuluje syntezę nowego kolagenu
 • eliminuje przebarwienia skóry, zmiękcza i wygładza blizny
 • poprawia krążenie
 • pomaga w regeneracji błony śluzowej
 • wspomaga leczenie żylaków

Istnieje aż osiem typów kolagenu. Najbardziej powszechny w naszym organizmie jest kolagen typu I. Ważny dla skóry jest także kolagen typu III. Oba typy zastosowano w produktach Collagen Mix Beauty i Collagen Mix for Men w wysoce przyswajalnej formule PURE PEPTIDE.

Collagen Mix Active zawiera kolagen typu II występujący głównie w chrząstkach stawowych i ścięgnach.

Kwas hialuronowy 

(inaczej hialuronian sodu) to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem jego ilość maleje i skóra się starzeje, traci zdolność wiązania wody i tak powstają zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest też ważnym składnikiem mazi stawowej. Jest odpowiedzialny za jej lepkość, smarowanie powierzchni stawowych i odżywianie chrząstki. Jest mechanicznym buforem chroniącym komórki przed zgniataniem. Aby chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków. Kwas hialuronowy aplikowany przez układu trawienny, następnie przez krwiobieg zostaje dostarczony do wszystkich stawów, oraz do innych tkanek, takich jak: skórakościoczy.

Witamina C

stymuluje wytwarzanie kolagenu. Jest ona także silnym antyutleniaczem, walczącym z przyśpieszającym starzenie nadmiarem wolnych rodników. Gdy poziom witaminy C w organizmie jest niski, proces regeneracji włókien kolagenowych zostaje zablokowany.

Zdaniem naukowców regularne dostarczanie jej może nawet kilkukrotnie zwiększyć syntezę kolagenu. Organizm ludzki nie wytwarza i nie magazynuje witaminy C, dlatego konieczne jest jej codzienne pozyskiwanie z zewnątrz. Stąd też niezwykle ważne jest połączenie suplementacji kolagenu z witaminą C.

Biotyna 

(zwana także witaminą H lub B7) - nazwa „biotyna” pochodzi od słowa „bios”, czyli życie, a „witamina H” od niemieckiego słowa Haut — skóra. Biotyna czyli witamina B7 zwana jest także witaminą młodości.

Suplementy z Biotyną zalecane są przede wszystkim na problemy ze słabymi, wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami i łuszczącą się skórę.

Biotyna zawiera cząsteczki siarki chroniące naszą skórę i włosy. Docierając do odpowiednich komórek dostarcza tego cennego pierwiastka. Pełni rolę przenośnika dwutlenku węgla w różnych procesach przemiany materii. Bierze udział w metabolizmie białek i tłuszczów oraz w syntezie kwasów tłuszczowych. Pomaga w procesie wchłaniania witaminy C i współdziała w przemianie aminokwasów i cukrów. Wpływa na właściwe funkcjonowanie i zapewnia prawidłowy stan skórypaznokci i włosówzapobiega siwieniu oraz łysieniu.

Biotyna ma istotne znaczenie dla funkcjonowania komórek całego naszego organizmu. Jest bardzo ważnym składnikiem diety osób cierpiących na cukrzycę.

Krzem 

jest pierwiastkiem o ogromnym znaczeniu w procesie powstawania kolagenu. Scalając włókna kolagenu i elastyny wpływa na zachowanie prawidłowej budowy tkanki łącznej. Aktywnie przeciwdziała w ten sposób starzeniu się organizmu, zwłaszcza skóry i włosów. Szczególnie polecany jest także w profilaktyce osteoporozy i miażdżycy tętnic.

Miedź 

przyspieszając produkcję kolagenu pomaga zredukować zmarszczki i ujędrnić skórę. Dzięki swoim właściwościom przeciwstarzeniowym, miedź stanowi doskonały dodatek do produktów kierowanych do cery dojrzałej. Miedź działa regenerująco oraz stymuluje wzrost naskórka, zwiększając elastyczność i jędrność skóry, poprawia jej wygląd, zapobiega procesom starzenia się naskórka i wygładza istniejące już zmarszczki, optymalizuje mikrokrążenie w naczyniach włosowatych skóry, korzystnie wpływa na stan przesuszonych włosów.

Witaminy i aminokwasy 

nasze produkty zostały wzbogacone o szeroki wachlarz aminokwasów i witamin wspomagających pozytywny wpływ pozostałych składników, uzupełniając ewentualne ich niedobory w organizmie.